(Wrocław, 22/o9/2o16) rozpoczęliśmy X dolnośląski turniej piłki nożnej osób z niepełnosprawnością intelektualną TURGOL 2016, organizowany przez Stowarzyszenie „Ostoja”.
piękne i szczere emocje, którymi można byłoby obdzielić niejedno ekstraklasowe boisko.
pozdrowiłem uczestników w imieniu Prezydenta Wrocławia – Rafala Dutkiewicza, Anny Szarycz – wiceprezydent, Jacka Sutryka, dyrektora Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia i swoim własnym. to ważne, żeby piłkarze i uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy czuli, że jesteśmy razem.

mam zaszczyt na zaproszenie szefa turnieju, którym jest Krzysztof Kozioł, być z Turgolem od początku. początki na innymi boisku, rozgrywki w ciagu jednego dnia, które z duża frajdą i mikrofonem prowadziłem.

dziś to dwa dni pełne emocji (Pola Marsowe, Stadion Olimpijski, 21.09, do godz.: 18., 22.09, ok. 11oo finał) na boiskach i dodatkowe atrakcje poza. grubo ponad 200 wszystkich uczestników.
miasto Wrocław wspiera tę ważną i piękną inicjatywę. w rozmowach, obecności i przekazując środki poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. współfinansowanie także dolnośląski Urząd Marszałkowski. #wroclaw #bezbarier #wpraktyce #wroclove #turgol #ostoja #skrzynimiejsca #skrzynianadaje #w_skers #w_skersi #dolnyslask #mops #emocje #laczynaswroclaw #razem – można więcej 👍👉👏⚽️
fot. Zbigniew Skrzyński