(25/11/2016) dziś wieczorem, w uroczym krakowskim anturażu, w imieniu Prezydenta Wrocławia – odebrałem wyróżnienie i dyplom poświadczający tytuł Samorząd Równych Szans. wszystko w ramach VIII edycji konkursu Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego za miejskie działania na rzecz osób niepełnosprawnych. gratulacje dla wszystkich pozostałych!👍
#wroclaw #bezbarier #ngo #firr #krakow #skrzynimiejsca #skrzynianadaje #w_skers #razem – można więcej ⚡️👌

Miasto Wrocław z wyróżnieniem i tytułem Samorząd Równych Szans 2016
W VIII edycji konkursu Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, promującego dobre praktyki w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami miasto Wrocław otrzymało wyróżnienie i tytuł Samorządu Równych Szans 2016. Podczas krakowskiej gali wyróżnionych i nagrodzonych zostało ponad 20 samorządów, spośród ponad 100 aplikujących z całej Polski.
– Chciałbym, żeby nagradzane i wyjątkowe projekty aktywnie działających samorządów, stały się rozwiązaniami systemowymi – mówił otwierając uroczystości Marek Plura, śląski poseł do Europarlamentu.
Aleksander Waszkielewicz, fundator Fundacji Rozwoju Regionalnego opowiadał, że zna miejskie projekty zgłoszone do konkursu Samorząd Równych Szans, ale każdego roku zaskakują go swoją innowacyjnego. Robert Kwiatkowski, prezes Zarządu Funduszu Rehabilitacyjnego żartował, że Wrocław w tym roku zgarnia wszystkie nagrody, nawiązując do wrześniowej nagrody głównej w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich i Fundacji Integracja za trakt na wrocławskim Rynku.
– Działamy dla mieszkańców i z potrzeby serca, udoskonalając przestrzenie „Wrocławia bezbarier”, razem z Prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, cała drużyną Urzędu Miejskiego Wrocławia, jednostkami miejskim jak MOPS, ZDiUM, czy Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca z organizacjami pozarządowymi. To wyróżnienie i tytuł traktuję, jako dostrzeżenie nas wszystkich i motor do dalszych działań – komentował odbierający nagrodę w imieniu prezydenta Wrocławia, Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych.