Już w najbliższy czwartek, o 10.35(23.04) w programie I Telewizji Polskiej kolejny odcinek W-skersów. Tym razem w programie zostanie zaprezentowany topowy fryzjer, a także wrocławskie Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra (dawniej CeKiRON).

Fryzjer, którego będziecie mogli zobaczyć wykonuje swoją pracę z olbrzymią pasją, robi to absolutnie genialnie, i to jedną ręką – opowiada Bartek „Skrzynia” Skrzyński, wrocławski dziennikarz, pomysłodawca nazwy i programu W-skersi. – Wiele osób, które nie wybrały jeszcze właściwej szkoły, będą mogły zobaczyć niesamowitą szkołę, jakim jest dawne Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w którym w-skersi mają internat, warsztaty i różne możliwości edukacyjne – zaprasza wrocławski społecznik i aktywista. Dziennikarz opisywał już kiedyś to niezwykłe miejsce w insercie „Wrocław bez barier”, dystrybuowanym razem z ogólnopolskim pismem nie tylko dla niepełnosprawnych „Integracja”.

W czwartkowym programie także informacje niezbędne dla osób z niepełnosprawnością. – Kiedy w 2003 roku wysyłałem wymyślony program do TVP myślałem o tym, aby dzięki dobrym przykładom inspirować innych do działania. Informacje, jakie do mnie docierają od widzów potwierdzają, że tak rzeczywiście jest – dzieli się Bartłomiej Skrzyński. Dziennikarz przyznaje jednak, że wielu widzów podkreśla, iż przydałaby się zmiana pory emisji magazynu. Wtedy bowiem Ci którzy mają dostęp do Internetu mogą to zrobić na stronie internetowej www.w-skersi.tvp.pl.

Red.