(Wrocław, 16/11/2016) to był wieczór pt. #LidiaLempart👏👏Prezes i współtwórca Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu #Orator otrzymała nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich im. Macieja Lisa. genialny i nieodżałowany patron, Pełnomocnik Terenowy RPO, z którym miałem zaszczyt współpracować. był GPSem jeśli idzie o wdrażanie Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych, a przede wszystkim wybitnym człowiekiem, z którym można było też zapomnieć o podróżach do słonecznej Italii.

nagroda trafiła zatem we właściwe ręce. pasją Lidii Lempart są ludzie. najwięcej dowiaduje się o rodzicach dzieci niesłyszących, kiedy siedzi z nimi w poczekalni ośrodka i „rozmawia o niczym”. mnie kiedyś powiedziała, że o Polsce nie można mówić „ten kraj” tylko „nasz kraj”. tak też, jestem przekonany trzeba myśleć o Konwencji.
dzisiejsze uroczystości otworzyli: Stanisław Trociuk, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Profesor Adam Jezierski JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a także x. Bp Waldemar Pytel, Zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia. laudację wygłosił ubiegłoroczny laureat – poseł Sławomir Piechota.
potem, w zacnym Gronie z Laureatką, podebatowaliśmy nt. Konwencji ONZ, Europy, Śląska, Wrocławia, dostępnych obiektów i przestrzeni 👉 w panelu, który na zaproszenie RPO miałem przyjemność poprowadzić. 👌✌️️
#europa #slask #dolnyslask #wroclaw #rpo #skrzynimiejsca #skrzynianadaje #w_skersi