(Wrocław, 11/o6/2o16) Rodzice Dziecka z niepełnosprawnością potrzebują różnych form wsparcia. także GPS-u, który pokieruje ich w absolutnie nowej i często skomplikowanej sytuacji. wiem coś o tym z własnego doświadczenie, sprzed lat (kiedyś może więcej o tym). każdy ma swoje indywidualne potrzeby. po raz kolejny we Wrocławiu zbierają się więc wyjątkowi eksperci, tym razem podczas konferencji pt.: „Osoby z zespołem Pradera i Williego – leczenie, rehabilitacja, edukacja”. dzisiejsze spotkanie (10-15:50), w Nowej Bibliotece Głównej Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Marcinkowskiego zorganizowała Fundacja Potrafię Pomóc, w ramach miejskiego projektu „Wrocław bez barier. Dzieci mają głos”.

na sali eksperci, rodzice i dzieciaki. gorąca dyskusja ponad 150 osób, w trakcie prowadzone badania konkretne i cykliczne działania. przy okazji – opowiedziałem o Wrocławiu, podziękowałem za uczestnictwo i zaprosiłem na inne, miejskie wydarzenia: Żywą Bibliotekę i #Flow nad Odrą #crossowanie #działań
miasto Wrocław wspiera tego typu inicjatywy. z jednej strony, poprzez środki PFRON, które rozdysponował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a z drugiej poprzez merytoryczną partycypację.
#wroclaw #bezbarier #razem – można więcej! #partycypacja