(Wrocław, 16/11/2016) punktualnie w południe uroczyście zainaugurowano działalność Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Fama, przy pięknie odrestaurowanym wjeździe do ryneczku Psiego-Pola. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz przypomniał wybitną historię z czasu stanu wojennego, rolę x. Mariana Stanety, dawne kino Fama, które miasto odkupiło od Odry, na nowo organizując to miejsce. Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia podkreślał, że to jeden z elementów rewitalizacji Psiego Pola i, jak dodawał dyrektor generalny Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 Krzysztof Maj: część ESK. Andrzej Ociepa, dyrektor miejskich bibliotek wyjaśniał, że biblioteki we Wrocławiu nie konkurują ze sobą. są wspólnym dobrem, a FAMA ma wiele możliwości. mnie budziły się dziś wspomnienia z lat bardzo młodych, choć wtedy w Famie nie było windy, a nikt nawet nie pomyślał, że jak już będzie to powinna być udźwiękowiona, zamontowane przyciski na odpowiedniej wysokości, a blat w recepcji obniżony.

tak, jak mówiliśmy podczas konsultacji z Agatą Roczniak. miło było patrzeć, jak neon Fama znów zaświecił… – zwłaszcza, że towarzystwie ludzi stąd: Radnych Miejskich, Dyrektorów Szkół, Dzieciaków i ludzi, którzy akurat wpadli. jak do domu, stąd niektórzy dostali kapcie…
ps. Andrzejowi Ociepie wręczyłem ważne publikacje na dobry początek: Album „Wrocław Równych Szans” – o miejskich działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych i przewodnik – także w wersji audio dla osób niewidomych.
#wroclaw #wroclove #psiepole #fama #bezbarier #wro2016 #kultura #neon #w_skers #skrzynimiejsca #skrzynianadaje #razem – można więcej!