(Wrocław, 11/o1/2o16) czas na zmianę stroju. i miejsce – #NFM i powód – Gala 63. Plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku – zobowiązują! 🙂
patrzyłem szczególnie na reprezentantów sportu osób niepełnosprawnych: bliskich mi zawodników, którymi są m.in.: Rafał Mikołajczyk (jego mentorem jest były żużlowiec Rafał Wilk, na co dzień śmigają na handbike’ach – i to jak! /trenując zimowo w pięknym anturażu Wysp Kanaryjskich) i Jakub Tokarz, ciężarowiec Startu Wrocław (Zacnej Ekipy, która mimo trudności – zawsze daje radę) i Maciej Janowskii, świetny żużlowiec (o którym pisałem, jako pierwszy w mediach, wtedy w „Tygodniku Żużlowym”) Betard Sparty Wrocław i jego młodszy kompan Maksym Drabik z ekipy, której menedżerem jest Piotr Baron . to speedway’owi wicesmistrzowie Polski w drużynie! a Piter najlepszym trenerem – szacun!

Laureatów wyłoniono w 10 kategoriach. poza trenerem i zawodnikiem, także: działacz roku, obiekt sportowy, impreza roku, młody talent, nauczyciel W-F, sportowiec World Games, drużyna NAJ oraz klasa sportowa.
oklaski na część zwycięzców, przerywała – fenomenalnie zresztą – orkiestra Narodowego Forum Muzyki. piękne i przyjazne miejsce, w towarzystwie dobrych dźwięków i ponad tysiąca gości na sali. do tego szacunek dla Organizatorów (jak znam życie Wojciech Koerberr, kiero Działu Sportu) za włączenie sportowców z niepełnosprawnościami do głównej kategorii!!!
gratulacje dla wygranych! było przednio, wykwintnie i w doborowym towarzystwie. kronikarski obowiązek: wyniki, m-ca, szczegóły – Gazeta Wrocławska.
partnerzy, o tych zawsze warto dbać: miasto Wrocław, samorząd Województwa Dolnośląskiego, #KGHM, The World Games 2017
#wroclaw #wroclove #wro2017 #eskiscoming #esk2017 #wroclovers #twg2017 #speedway #sparta #nfm #startwroclaw #sportowiecroku #trenerroku #dolnyslask #plebiscyt #gala