"Bez barier" w TVP Wrocław

przez Bartek

"Bez barier" to nowy program, emitowany co środę, o godzinie 17:00 na antenie TVP Wrocław. Powtórki magazynu można oglądać w czwartki o 7:45, a także na stronie internetowej magazynu: www.bezbarier.tv. Program ma na celu łamać negatywne stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych. Udowadniając tym samym, że każdy ma prawo do pełnej realizacji w życiu. To bowiem, że ktoś porusza się na wózku, jest głuchy, czy niewidomy nie oznacza, że ma mniejsze prawo do nauki, pracy, kochania i posiadania własnego zdania

„Bez barier” będzie składał się z kilku dynamicznych modułów. W poszczególnych odcinkach zaprezentowani zostaną bohaterzy, którzy pomimo oczywistych trudności świetnie realizują się w życiu. Autorzy programu zrelacjonują też ważne wydarzenia związane z osobami niepełnosprawnymi albo takie w których w-skersi mogą uczestniczyć bez żadnych przeszkód.

W programie „Bez barier” gościć będą gwiazdy kina, muzyki i sportu. Opowiedzą o swoich karierach, ale także o przełamywaniu barier.

– To program nie tylko dla osób niepełnosprawnych, moim marzeniem jest aktywizacja wszystkich osób z niepełnosprawnością. Na Dolnym Śląsku jest ich ponad 430 tysięcy – podkreśla Bartek „Skrzynia” Skrzyński, współproducent, jeden z autorów i prowadzących „Bez barier”. – Osoby niepełnosprawne często kojarzone są z beznadzieją, utyskiwaniem nad sobą. Wiele stereotypów dotyczy związków niepełnosprawnych z nie-niepełnosprawnymi. W-skersi świetnie dają sobie radę i my chcemy to pokazywać – dodaje Jarek Perduta drugi z producentów i prowadzących magazyn.

Autorzy zgodnie podkreślają, że serwis internetowy, jak i program ma charakter interaktywny. – Wszystkich widzów zachęcamy do kontaktu z nami – opowiada „Skrzynia”. – Stworzymy forum, jestem przekonany, że ten projekt stanie się platformą wymiany niezbędnych informacji – kończy Perduta.

Z twórcami programu „Bez barier” można kontaktować się drogą e-mailową: kontakt@bezbarier.tv.

fot. Magdalena Skrzyńska